rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


To jest tragiczna refleksja, ale dopiero po tragicznej katastrofie samolotu Prezydenta R.P. aktualny prezydent USA, obecna królowa Anglii, aktualny cesarz Japonii i wielu, wielu innych zainteresowali się polskimi tragediami w Katyniu, tym co wydarzyło się 70 lat temu.

Po 10 kwietnia 2010 roku cały świat mówi już jednym głosem zarówno o tragedii Prezydenta Kaczyńskiego, jego małżonki i współczesnych elit polskiej opozycji w Smoleńsku, przypominając, w jakim celu Oni tam lecieli . Oni przecież chcieli uczcić 70 rocznicę zbrodni w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Sybirze i innych miejscach zbrodni sowieckiej Rosji na oficerach Rzeczypospolitej Polskiej i polskich elitach intelektualnych dokonanych 70 lat temu!

Prezydent USA oświadczył, że wszyscy teraz są Polakami, a nawet w dalekiej Brazylii ogłoszono 3 dni żałoby na znak solidarności z Polską!Do wielu Rosjan dopiero po 10 kwietnia 2010 roku dotarła prawda o tym co wydarzyło się w Katyniu 70 lat temu w 1940 roku .

Mam nadzieję, że już nigdy więcej nie dojdzie ani do nowego Katynia ani do nowej Jałty, bo zbyt wielu Polaków poległo, aby wyszła na jaw cała prawda o Katyniu i Jałcie, w której Katyń zakłamano i sojusznicy zdradzili Polaków.

Czy trzeba było aż śmierci Prezydenta RP, generałów, posłów, senatorów, szefa IPN, prezesa NBP i innych wspaniałych Polaków, aby zdecydowano się wyświetlić deputowanym Parlamentu Europejskiego film "Katyń" ?

Czy trzeba było aż tylu ofiar wspaniałych Polek i Polaków, aby świat wreszcie zrozumiał, że Katyń to nie jest tylko sprawa między Polską i Rosją, ale ma charakter ogólnoludzki i historyczny dla całego świata, bo była to zbrodnia przeciwko ludzkości i zbrodnia wojenna, której dotąd nie osądził żadem trybunał międzynarodowy ???

Zapewne 10 kwietnia 2010 roku przejdzie do historii jako największa katastrofa lotnicza elit intelektualnych niepodległej już Rzeczypospolitej .


Gdy wspominamy dokonania ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, to warto podkreślić również zasługi Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla Najwyższej Izby Kontroli i dla NSZZ "Solidarność", niespotykaną skromność małżonki Prezydenta R.P. Warto wspomnieć Annę Walentynowicz, dysydentkę "Solidarności" i niezwykle odważną kobietę. Nikt nie jest w stanie zastąpić Szefa IPN Janusza Kurtyki. Straciliśmy też prezesa NBP, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz kwiat polskiej opozycji!

Trzeba mieć w Panu Bogu nadzieję i w Matce Jasnogórskiej, bo na całym globie słowo Polska jest wymawiane z szacunkiem z racji postawy Całego Polskiego Narodu, który modlitwą i poszanowaniem własnej historii i szacunkiem dla swoich zmarłych zdumiewa cały świat!

Mam nadzieję, że ta mobilizacja uczuć patriotycznych przerodzi się we wzajemną życzliwość w każdej sytuacji.
Polacy nie wstydzą się ani krzyża, ani modlitwy, ani łez i znowu pokazują, że dla nas słowa: Bóg, Honor , Ojczyzna, to nie są czcze hasła, lecz ideały, za które gotów jest umrzeć każdy prawdziwy Polak, bo wie, że rodacy, którzy przeżyją, znowu zaśpiewają: ... Jeszcze Polska nie zginęła ! ...

Tragedie w Katyniu w 1940roku i w Smoleńsku w 2010 roku łączy ze sobą jedna dumna Ojczyzna Polska .
Składam hołd wszystkim Córkom i Synom Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej, którzy zginęli w służbie dla Polski!

Wiem z własnego życia, jak niewyobrażalną tragedią jest śmierć kogoś z własnej rodziny w nagłym wypadku i dlatego wiem również, jak ogromny osobisty ból ogarnia wszystkich , których bliscy zginęli pod Smoleńskiem .
Modlę się i wyrażam szczere wyrazy współczucia wszystkim rodzinom tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Rajmund Pollak

2010-04-15 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517224
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Nasi rodacy zginęli , aby prawda mogła zmartwychwstać !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała